Ofsetový a digitální tisk

Ofsetový tisk

Ofset je moderní tisková technika pro širokou škálu výrobků. Jeho výhoda spočívá v možnosti tisku plných ploch i rastrů ve 4 barvách již při jednom průchodu strojem. Ofsetový tisk používáme pro velmi kvalitní tisky na různá papírová média. Typickým příkladem pro ofsetový tisk je tisk merkantilních tiskovin. Roku 2008 jsme instalovali nový 4 barevný tiskový stroj RYOBI 754D s 5.věží umožňující disperzní lakování. Maximální tiskový formát je 700x500.

Digitální tisk

Tato tisková technologie je revoluční. Umožňuje realizaci zakázek vysokou rychlostí, v mimořádných termínech a ve špičkové kvalitě. Digitální tisk překračuje možnosti konvenčních tiskových technologií.

V březnu 2012 jsme instalovali nový digitální tiskový stroj Konica Minolta bizhub PRESS C7000.

Tento tiskový stroj je určen především pro tisk malých nákladů. Je schopen potiskovat materiál od plošné hmotnosti cca 70g/m2 do 350g/m2 včetně pohlednicového kartonu. Maximální formát potiskovaného materiálu je SRA3 - 320x450 mm. Maximální tiskové rozlišení je 1200 dpi.

Tento druh tisku je vhodný především pro nízkonákladové zakázky, které jsou vyžadovány nejčastěji pro speciální výrobkové řady, edice či marketingové akce výrobců.